Faith

So then faith comes by hearing, and hearing by the word of God.

Romans 10:17 (NKJV)


آیا امیدی برای آینده وجود دارد؟

این روزها اخبار تکان دهندۀ روز را می شنویم، مناظر وحشتناک کشت و کشتارهای وحشیانۀ انسانهای بی گناه به دست انسانهایِ از خدا بی خبر که هر چند اسمِ اشرفِ مخلوقات را بر خود دارند ولی در عمل پست تر از حیوانات شده اند، روی صفحات تلویزیونهای خود می بینیم سخت ناراحت می شویم و از خود میپرسیم آیا امیدی برای آینده وجود دارد؟ ابرهای تاریک زیادی در افق آسمان دیده می شوند که بعضی فکر می کنند که دنیا دارد کنترل خود را از دست می دهد و ما داریم به زمانهای آخر که کتاب مقدس آنها را پیشگویی کرده است نزدیک می شویم. هر چند نمی دانیم این احساس درست است یا نه، بیایید شخصاً در حالی که آینده را پیش روی خود داریم، به یگانه منبعِ امید و قدرتی که هست چشم بدوزیم:

هیچ کس نمی تواند آینده را پیش بینی کند، تنها چیزی که مهم است و باید انجام دهیم اینست که بر خدا توکل نماییم و خود را کلاً در اختیار او بگذاریم! زیرا دنیا سرانجام در کنترل خدا است هر چند برای مدتی قوای اهریمنی قدرت زیادی دارند و مشکلات فراوانی به بار می آورند و خواهند آورد، که متاسفانه با کوشش ما حل نخواهند شد و ما هرگز روی آرامش و آسایشِ کامل را نخواهیم دید زیرا مشکل اساسی ما انسانها، مشکل روحانی است که در درون ما قرار دارد. در کتاب مقدس در این باره می خوانیم: "از کجا در میان شما جنگ و جدال پدید می آید؟ آیا نه از امیالتان که در اعضای شما به ستیزه مشغولند؟" (یعقوب ۴:۱).

 کتاب مقدس همچنین به ما یاد می دهد که تنها عیسی مسیح است که می تواند طبیعت انسان را عوض کند!  حال چه بهتر که هر چه زودتر از مسیحِ زنده که به وسیله روحش بر درِ قلب هر یک از ما ایستاده و می کوبد، به عنوان مُنجی و مولای خود، درخواست کنیم که در دلهای ما ساکن شود (یوحنا ۱۴:۲۳)  و ما را  طبیعتی تازه و زندگیِ جاودانیِ پُربار عطا فرماید.

بنابراین: در پاسخِ سوالِ فوق باید بگوییم: بلی امید برای آیندۀ ما همانا آیۀ (کولسیان ۱:۲۷) میباشد: "مسیح در شما امیدِ جلال است." مژده اینکه روزی نه چندان دور مسیح دوباره خواهد آمد، در نتیجه گناه و شرارت که دنیا را آلوده کرده است، ریشه کن خواهد شد! این است امیدِ زندۀ جاودانیِ ما و امید هر کسی که با تمامِ  دل و جانِ خود، به مسیحِ زنده ایمان آورده و به دنبالِ او با اطاعت از کلام او، روان است یوحنا ۲۰:۲۱!

مسیح در ابتدای مثلی نشان داد که باید همیشه دعا کرد و هرگز دلسرد نشد. در آخر می پرسد: "وقتی پسرِ انسان آید آیا اثری از ایمان بر روی زمین خواهد یافت" (لوقا ۱۸:۸). یعنی برای حفظ ایمان همیشه باید دعا کرد.